Notebook Alienware od Della

Notebook Alienware od Della

Producenci laptopów starają się ze wszystkich sił aby modele ich komputerów przyciągały uwagę konsumentów. Dróg do przyciągnięcia uwagi jest naprawdę dużo i można sobie w tej materii spokojnie zaszaleć. Niektórzy stawiają na wysokie osiągi komputera jeśli chodzi o grafikę i procesor, inny na jego mobilność, lekkość lub trwałość. Firma Dell w swojej serii laptopów Alienware postawiła na nietypowy design oraz bardzo wysoką i robiącą ogromne wrażenie wydajność.

Obudowa laptopów z serii Alienware robi ogromne wrażenie swoim wykończeniem oraz użytymi materiałami. Nowoczesny wygląd krawędzi oraz materiał, który przypomina gumę sprawiają, że laptop rzeczywiście wygląda jakby do jego skonstruowania użyto jakichś kosmicznych technologii. Obudowa jest wytrzymałą, sztywność jest bardzo zadowalająca dodatkowego smaczku w bajeranckim wyglądzie dają podświetlenia niektórych elementów na obudowie. Laptop wygląda wtedy naprawdę kosmicznie. Co prawda do najlżejszych maszyn on nie należy ale również nie jest problemem przenoszenie tego prawie trzy kilowego sprzętu. Na lewym boku komputera znajdziemy VGA, HDMI, mini DisplayPort, USB 2.0, 3x audio, czytnik kart pamięci, gniazdo na kartę SIM na prawym natomiast napęd optyczny, 2x USB 3.0, LAN, blokada Kensingtona (bardzo popularna blokada, którą doceniają użytkownicy).

Klawiatura w modelu M14x jest po prostu świetna, klawisze są duże, bardzo ciche oraz wygodnie się na nich pisze a przyzwyczajenie się do tej klawiatury nie zajmuje zbyt dużo czasu. Matryca w komputerze Alienware jest bardzo dobrej jakości a filmy HD można oglądać z czystą przyjemnością. Producent tego laptopa postawił na naprawdę dużą wydajność. Procesor jaki znajduje się w komputerze jest czterordzeniowym i świetnie sprawdza się w ekstremalnych warunkach pracy. Razem z kartą graficzną GeForce GT 555M procesor tworzy świetny duet pozwalający się cieszyć nowymi grami w całkiem wysokich ustawieniach. Ten model laptopa może służyć zarówno do pracy biurowej jak i do grania w najnowsze gry. Dobry dysk twardy sprawia, że komputer chodzi znacznie szybciej oraz płynniej. Niestety wadą urządzenia jest hałas jaki generuje gdy pracuje na pełnych obrotach.

Komputer jest wtedy wyraźnie słyszalny i niezbyt dobrze to o nim świadczy. Na plus można dodać, że obudowa nie nagrzewa się tak bardzo. Praca baterii to jeden z najważniejszych elementów jeśli chodzi o komputery przenośne. W tym modelu bateria potrafi pracować bardzo długo gdy nie jest obciążona natomiast gdy komputer pracuje na pełnym obciążeniu czas pracy skraca się do jednej godziny. Ogólnie rzecz ujmując komputer idealny do grania ale też do pracy biurowej. Nie można na niego narzekać a niebanalny wygląd i mocna obudowa to cechy na plus.